Jarni kolo Plamen 2018/19 v Kolíně PDF Tisk Email
Napsal uživatel Pepík   
Čtvrtek, 23 Květen 2019 06:48

Přípravě na jarní kolo letos příliš nepřálo počasí. Zima se trochu protáhla a deštivý květen nám také situaci nezlehčoval. Dětí mělo být i tento rok dostatek, mezi mladšími jsme dokonce nabrali celé družstvo nováčků. Docházka však byla slabá a vše korunovalo několik zásahů rodičů, kdy opravdu těsně před soutěží odmítli, aby se jejich ratolesti zúčastnily. Následkem toho jsme museli v obou kategoriích závodní družstva pár dní před soutěží překopat od základů a na stadion v Kolíně pak nasadit pouze po jednom družstvu v obou kategoriích.

 

Mladší neměli z podzimního kola dobrou výchozí pozici a vzhledem výše popsaným okolnostem mezi šestnácti družstvy ani vysoké ambice. Přesto se jim všechna vystoupení až nečekaně povedla bez velkých chyb. Konkurence byla však těmto malým špuntům rychlostně hodně vzdálená. Ve štafetě dvojic jsme vybojovali pouhé 14. místo, ve štafetě 4x 60m s časem nad minutu 11. pozici. Asi nejlépe a trochu nečekaně vyšel útok. S časem těsně pod třicet jsme dosáhli na 7. místo, což v celkovém součtu nevyneslo vyšší, než 11. místo, které nás sice nijak netěší, ale vzhledem k okolnostem se nejspíše jednalo o maximum možného. Zvítězil Starý Kolín A těsně před Zibohlavy a svým vlastním céčkem.

U starších se situace vyvinula naprosto opačně. Nepředvedli výkon, na který měli, ale výsledkově se dařilo. Soupeřili s pěti týmy v postupové části a osmi v nepostupové. V štafetě dvojic jsme se sice nedostali pod minutu a chybám jsme se nevyhnuli ani ve štafetě 4x60m. Ve štafetě CTIF jsme zase nestačili rychlostně. Nejméně se povedl útok CTIF, kde jsme nasbírali spoustu trestných bodů, čímž se nejvíce projevila nedostatečná příprava. Útok Plamen za 24,43 s nebyl špatný, ale spousta týmů umí rychleji. Výsledná umístění se ale rýsovala velmi slibně. Klučov a Starý Kolín nám letos rychlostně i technicky utekli o parník, ale ostatní soupeře jsme celkem předčili a většinou obsadili třetí pozici. Bronz jsme také brali i celkově v postupové soutěži. Ještě zamotanější bylo pořadí v nepostupové části. Tam jsme díky vyrovnaným výsledkům dosáhli dokonce na druhou příčku. Pro vedoucí to byla příjemná satisfakce a pro mnoho dětí, jež se s touto kategorií loučí, příjemný závěr.

Celkový dojem tedy rozporuplný. Úspěch starších i neúspěch mladších. To vše z velmi nepříznivých počátečních podmínek.

 

 

Aktualizováno Čtvrtek, 16 Duben 2020 08:20
 

PřihlášeníNejbližší akce

Žádné události

Kalendář

červenec 2020
Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
SDH Červený Hrádek, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting