Soutěž hlídek mladých zdravotníků 2019 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Pepík   
Středa, 26 Červen 2019 10:50

Již potřetí v historii mladých hasičů, jsme se zúčastnili soutěže Hlídek mladých zdravotníků.

 

 

Soutěž se konala ve čtvrtek 25. dubna v Kolíně na Kmochově ostrově a pořádal ji Oblastní spolek Českého červeného kříže Kolín. Letos jsme byli opravdu lépe připraveni. Hlavně kvůli účasti na seminářích s Mgr.Kateřinou Jarolímovou, od ČČK Kolín, a školení od zdravotnického záchranáře Bc. Honzy Veselého ze ZZS Středočeského kraje. Při ošetřování simulovaných úrazů na figurantech, dostala naše hlídka příležitost k uplatnění nabytých znalostí a ukázalo se, že zvolit Elišku Hrubošovou velitelem družstva byla opravdu dobrá volba. Přesto, že Eliška měla pravou ruku v ortéze, tak bez problému zvládala velení a komunikaci jak v týmu, tak s namaskovanými figuranty.  Soutěž byla moc dobře připravena a jsme rádi, že jsme na ní mohli také poskytnout figuranty. Všichni v týmu si vedli skvěle a náš sbor může být právem hrdý na výhru naší hlídky v kategorii II. stupně ZŠ a na postup do krajského kola této soutěže. Po soutěži a občerstvení jsme jeli na exkurzi na stanoviště kolínské Zdravotnické záchranné služby, kde jsme se seznámili s prací zdravotníků a vybaveností vozidel. Přednáška zkušeného zdravotníka byla zajímavá až chvílemi děsivá. Exkurzi ukončil výjezd ZZS k dušnému pacientovi.

Poděkování patří všem, kteří nám pomáhají rozvíjet znalosti, a to hlavně pořádajícím soutěže OS ČČK Kolín, figurantům a jmenovitě naší hlídce E. Hrubošové, D. Šmejkalovi, A. Sadílkové, M. a V. Novotným za dobře zvládnuté postupy první pomoci.

autor: Hoky

Aktualizováno Čtvrtek, 16 Duben 2020 05:33
 

PřihlášeníNejbližší akce

Žádné události

Kalendář

červenec 2020
Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
SDH Červený Hrádek, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting