Ukliďme svět PDF Tisk Email
Středa, 06 Listopad 2019 10:19

V sobotu 28. září se několik vedoucích pustilo s mladými hasiči a dobrovolníky do akce Ukliďme svět, ukliďme Česko. Akci organizačně zajišťoval náš dobrovolný hasičský sbor pod vedením Jitky Novotné a mateřská obec Bečváry přispěla ochotou odklidit pytle s nasbíranými odpadky. Po vystrojení výstražnými vestami a rukavicemi, jsme se rozhodli rozdělit na dvě skupiny, aby bylo možné obsáhnout celé okolí obce za rozumnou dobu. Úklid jsme prováděli v okolí obce Červeného Hrádku velmi pečlivě a to i přesto, že jsme se nesešli ve velkém počtu. Celkové množství pohozených odpadků se nám jevilo jako nevelké, ale i tak se nám sešlo přes dvacet plných pytlů. Průměrně jsme opakovaně nacházeli pet láhve, plechovky, krabičky od cigaret a cigaretové nedopalky.  Nejvíce nedopalků se našlo u krajnic vozovek za vsí. Pravděpodobně odhozených řidiči automobilů. Jen doufáme, že to snad nebylo v době vyhlášeného nebezpečí vzniku požárů.

Po úklidu jsme se sešli v požární zbrojnici na občerstvení a opékání buřtů. Vyhodnotili jsme úklidovou akci za úspěšnou a s významným přínosem pro děti, kteří si snad uvědomí, že problém s cizími pohozenými odpadky může vyřešit každý z nás.  Ale úplně nejlepší je odpadky nevytvářet.

červenec 2020