O SDH PDF Tisk Email

Sbor dobrovolných hasičů na Červeném Hrádku

Historie Sboru dobrovolných hasičů na Červeném Hrádku je více než stotřicetiletá.

Sbor byl založen již roku 1893. V současné době má kromě zásahové jednotky pro všechny části obce Bečváry zařazenou do kategorie JPO V i rozsáhlé ostatní činnosti. Soutěžní družstvo mužů i žen bojuje v požárním sportu o přední místa na okresní soutěži a Podlipanské lize. Obě družstva dokázala v minulosti postoupit na krajskou soutěž. Dříve se účastnila i Kutnohorské hasičské ligy v požárním útoku, kterou dokázali muži jedenkrát a ženy dokonce třikrát vyhrát. Sbor v obci pravidelně pořádá hasičské plesy, organizuje tradiční oslavu červenohrádeckého posvícení, čarodějnice, rozsvícení vánočního stromku, zabezpečuje sběr železného odpadu i elektroodpadu a stará se o místní víceúčelovou protipožární nádrž i areál kolem ní. Sbor má svého zástupce ve Výkonném výboru OSH Kolín i v Okresní odborné radě mládeže a Okresní odborné radě represe.

Od roku 1985 je ve sboru kolektiv mladých hasičů, který navazuje na první pokusy o práci s hasičskou mládeží z 50. let. Tento kolektiv patří s družstvy mladších a starších žáků k předním v okresu a jednou dokázal postoupit do krajského kola hry Plamen. V nově vzniklé disciplíně  ZHVB se naše družstvo probojovalo dokonce na Mistrovství republiky. V rámci kolektivu mladých hasičů působí od roku 2004 i dorostenci. Největším úspěchem této věkové skupiny je 8. místo dorostenek na krajském kole a postup na mistrovství republiky dorostenky jednotlivkyně a mladšího dorostence. S přípravkou začal sbor pracovat v roce 2016. Největším úspěchem bylo 2.místo na Krajském setkání. Všechny kategorie se zúčastňují Kolínského poháru v 60 m překážek.

 

Výbor SDH: (zvolen v roce 2020)

starostka a kronikářka: Martina Uhrová

náměstek starostky: Jan Uher

jednatelka: Zuzana Drahotová

velitel SDH a JSDHO: Jiří Veselý

referent mládeže a zástupce velitele: Josef Zvoník (člen VV OSH, OORM a OORR)

strojník a referent materiálně technický: Josef Křepela ml.

hospodář: Jakub Kšírl

kulturní referentka: Jitka Novotná

referent historické techniky: Jaroslav Křepela

 

kontrolní a revizní rada: Jiří Kšírl (předseda), Veronika Uhrová, Renata Hodačová

 

PřihlášeníNejbližší akce

Žádné události

Kalendář

červen 2024
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
SDH Červený Hrádek, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting