Zásahové družstvo
Odborná příprava strojníků Ovčáry 2019 PDF Tisk Email
Středa, 06 Listopad 2019 10:52

Dne 23-24.2.2019 proběhlo v Kolíně, na požární stanici Ovčáry, školení strojníků vybraných JPO V, k prodloužení jejich odborné způsobilosti. Z naší jednotky se úspěšně zúčastnili dva strojníci. Na školení zazněla zajímavá témata včetně vysvětlení nového řádu strojní služby. Školil, mimo jiné, i člen našeho SDH, který na stanici slouží řadu let a je také strojník.

Rozšířil nám znalosti poskytování první pomoci při mimořádných událostech a vybavenosti lékárniček.

Jeho přednáška o údržbě a obsluze motorových řetězových pil byla věcná a zajímavá. Významné bylo také apelování na strojníky-řidiče k takovému způsobu jízdy a stavu techniky, které vede k návratu do zbrojnice bez újmy na zdravý a škody na vozidle.

Záchrana zvířat z vody PDF Tisk Email
Středa, 06 Listopad 2019 10:47

Dne 27.2.2019 v 16:39 byla naše jednotka povolána k výjezdu na záchranu srny uvízlé v rybníce Bosňák u obce Bečváry, spolu s jednotkou HZS Středočeského kraje z PS Kolín. Jelikož  v tu dobu, byla obě naše vozidla dočasně odhlášena z výjezdu, CAS 25 v opravě a DA 12 na školení první pomoci, tak po telefonické dohodě s operačním důstojníkem, byla naše jednotka z výjezdu odvolána do zálohy. Jednotka tedy nevyjela.

Záchrana osob na Vysoké PDF Tisk Email
Středa, 06 Listopad 2019 10:37

V sobotu 13.4. jsme se zúčastnili, s členy našeho SDH, odborné přípravy jednotek požární ochrany v záchraně osob při dopravní nehodě a po pádu stromu s vážným zraněním. Školení probíhalo pod rozhlednou na Vysoké, kde dopoledne startovaly Běhy na Vysokou. Odpolední školení pořádalo OSH Kutná Hora pro JSDH a SDH za pomoci Asociace dobrovolných záchranářů a příslušníků HZS Středočeského kraje z PS Kutná Hora. Teoretická část byla velice dobře přednesena a vysvětlena. Na praktickou část jsme poskytli tři naše figuranty z řad mladých hasičů a sami jsme s družstvem 1+3 začali zachraňovat. První událost pád stromu na osobu s vraženou větví ve stehně, vedla k úvaze o zrychlení všech úkonů jako jsou průzkum, nasazení vyšetřovacích rukavic, ošetřování a komunikace. U druhé události dopravní nehoda OA s třemi osobami ve vozidle jsme se myslím zlepšili, i když máme před sebou ještě hodně věcí ke zlepšení. Velké poděkování patří patří záchranářům, za rázné hodnocení, které si budeme pamatovat a budeme pracovat na zlepšení. Také děkujeme OSH Kutná Hora za možnost se zúčastnit.

Požár travního porostu PDF Tisk Email
Středa, 06 Listopad 2019 10:25

Dne 20.4. v 16:47 byl naší jednotce vyhlášen poplach na požár (polní porost,tráva) v obci Bečváry. Družstvo 1+3 bylo schopno vyjet už za 13 minut po vyhlášení poplachu. To převážně díky novému svolávacímu systému FIREPORT, který se osvědčil již během prvního roku užívání. Ale po příjezdu k místu události a průzkumu, jsme byli odvoláni velící jednotkou, z důvodu planého poplachu. Jednalo se o nevhodně ohlášené pálení fyzickou osobou a uskutečněné v den zvýšeného rizika požárů.

autor:Hoky

Likvidace bodavého hmyzu PDF Tisk Email
Pondělí, 02 Září 2019 06:37

Dne 23.8. jsme vyjeli dobrovolně na likvidaci vosího hnízda vně rodinného domu na Červeném Hrádku. Byli jsme požádáni o možné odstranění hnízda, které může být nebezpečné pro hrající si děti. Přestože tato konkrétní událost by nemusela být vyloženě řešena jednotkou požární ochrany, tak ale jako dobrovolní hasiči jsme se rozhodli pomoci, a tím předejít úrazu při odstraňování nekvalifikovanou osobou nebo placení odměny dezinsekční firmě za odstranění hnízda. Pro náš sbor to byla i příležitost jak si osvojit dovednosti v odchytu obtížného hmyzu. S obyvateli rodinného domu jsme se domluvili na odchytu  ve  večerních hodinách, kdy se vosy vracejí do hnízda a jejich aktivita ustává. K dispozici jsme měli účinný insekticid a silný igelitový pytel na hnízdo. Po průzkumu jsme zvolili taktiku zásahu stržením hnízda do igelitového pytle nasyceného insekticidem a neprodyšné uzavření. Při zásahu jsme se drželi taktických postupů Bojového řádu jednotek požární ochrany, a proto akce byla úspěšná a proběhla bez úrazu. Po ukončení akce byli vyhodnoceny nedostatky, jako třeba chybějící červené světlo nebo rezervní insekticid, které budou do příště napraveny.

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL