Soustředění na Dvoračkách 2020 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Pepík   
Pátek, 30 Říjen 2020 21:14

Již nějakou dobu jsme plánovali stanování nahradit vícedenním pobytem ve větší vzdálenosti od Červeného Hrádku. Nejprve jsme nemohli nalézt vhodný termín a na jaře nám plán zhatil nouzový stav v době epidemie koronaviru. Nakonec se nám podařilo vyjet od 2. do 4. října 2020 a to na chatu Dvoračky v Krkonoších.

V současnosti trpíme jistým generačním výpadkem mezi staršími žáky a to se projevilo i na účasti na tomto soustředění. O to lépe se však tvořil program, jelikož stačilo rozdělit účastníky na skupinu dorostenců a druhou skupinku dětí na hranici školního věku. To vše ještě doplnilo několik rodičů s dětmi ještě velmi malými a všichni jsme tak využili pohostinného prostředí chat Dvoračky i Štrumpovka.  V pátek jsme se stihli pouze dopravit na ubytování a porozhlédnout se po okolí, přičemž dorostenecká skupina si kopec na Dvoračky vyšlapala po svých. Hlavní program byl směřován na sobotu. Větší děti vyrazily na celodenní náročnou túru po hřebenech. Mrňousové by takový výšlap nezvládli, a tak pro ně byla připravena procházka na Ručičky, během níž s pomocí vedoucích plnili rozmanité úkoly. V odpoledních hodinách pak absolvovali nějaké drobnější hry v okolí chaty nebo využili místní hřiště. Počasí všem aktivitám naštěstí přálo, takže vše proběhlo bez komplikací. Na neděli však sprchlo a ráno nás přivítala hustá mlha. Měli jsme v plánu vyrazit na stezku korunami stromů, ale vzhledem k počasí jsme již jen sešli z kopce dolů a spokojené rodiče i děti autobus dopravil do jejich domovů.

Aktualizováno Sobota, 31 Říjen 2020 20:11
 

PřihlášeníNejbližší akce

Žádné události

Kalendář

červen 2021
Po Út St Čt So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
SDH Červený Hrádek, Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting