Ostatní
Hasičský ples 2022 PDF Tisk Email
Úterý, 08 Březen 2022 08:42

Po covidové pauze náš sbor opět uspořádal hasičský bál. K tanci a poslechu zahrála kapela Unikát a cestu na taneční parket si našel neuvěřitelný počet více než stodvaceti platících. Sál, přísálek i lokál praskaly ve švech a večer proudil v báječném tempu a to nejen do bohaté tomboly, ale i po ní. Díky rekordní návštěvě obdržel náš sbor i neobvykle vysokou tržbu, kterou jsme se však letos rozhodli věnovat na konto organizace Člověk v tísni na pomoc lidem na válkou zmítané Ukrajině.

Výroční valná hromada 2022 PDF Tisk Email
Úterý, 01 Únor 2022 16:05

Po covidové pauze se náš sbor mohl sejít k řádné výroční schůzi na sále místního hostince. Museli jsme dodržet platná opatření, a tak se vše odehrálo s respirátory a bez občerstvení. Z rodinných důvodů se schůze nezúčastnila starostka sboru, a tak celou schůzi vedl místostarosta Jan Uher. Kromě zprávo o činnosti sboru, mládeže, jednotky a hospodáře bylo na pořadu zejména ocenění členů. Těch se sešlo opravdu hodně, neboť se ocenění nasčítala vlastně za dva roky. Důležitým bodem byla i změna na postu strojníka sboru. I přes tak bohatý program se schůze odehrála velmi rychle a my byli rádi, že i přes složitou situaci byla účast na ní velmi hojná.

Aktualizováno Úterý, 01 Únor 2022 16:25

Sbor v nouzovém stavu PDF Tisk Email
Úterý, 14 Duben 2020 19:27

V důsledku pandemie koronaviru se mnoho částí našeho života velmi utlumilo. A nevyhnulo se to ani činnosti sboru. Soutěže, ale i trénování, brigády a ostatní skupinové aktivity nelze z důvodu rizika nákazy vykonávat. To však neznamená, že by činnost našich členů usnula zcela. Hned z počátku se několik z našich řad vrhlo na výrobu nedostatkových roušek. Někdo šil, někdo připravoval látku nebo alespoň sehnal potřebný materiál. Vyrobené pestrobarevné roušky pak putovaly na obecní úřad, zaměstnancům Domova na Hrádku nebo na HZS Kolín. Navíc byl náš sbor požádán, aby roznesl dezinfekci nakoupenou obcí po místní části Červený Hrádek.

Děkujeme všem, kteří přiložili či teprve přiloží ruku k dílu.

Ukliďme svět PDF Tisk Email
Středa, 06 Listopad 2019 10:19

V sobotu 28. září se několik vedoucích pustilo s mladými hasiči a dobrovolníky do akce Ukliďme svět, ukliďme Česko. Akci organizačně zajišťoval náš dobrovolný hasičský sbor pod vedením Jitky Novotné a mateřská obec Bečváry přispěla ochotou odklidit pytle s nasbíranými odpadky. Po vystrojení výstražnými vestami a rukavicemi, jsme se rozhodli rozdělit na dvě skupiny, aby bylo možné obsáhnout celé okolí obce za rozumnou dobu. Úklid jsme prováděli v okolí obce Červeného Hrádku velmi pečlivě a to i přesto, že jsme se nesešli ve velkém počtu. Celkové množství pohozených odpadků se nám jevilo jako nevelké, ale i tak se nám sešlo přes dvacet plných pytlů. Průměrně jsme opakovaně nacházeli pet láhve, plechovky, krabičky od cigaret a cigaretové nedopalky.  Nejvíce nedopalků se našlo u krajnic vozovek za vsí. Pravděpodobně odhozených řidiči automobilů. Jen doufáme, že to snad nebylo v době vyhlášeného nebezpečí vzniku požárů.

Po úklidu jsme se sešli v požární zbrojnici na občerstvení a opékání buřtů. Vyhodnotili jsme úklidovou akci za úspěšnou a s významným přínosem pro děti, kteří si snad uvědomí, že problém s cizími pohozenými odpadky může vyřešit každý z nás.  Ale úplně nejlepší je odpadky nevytvářet.

Ukliďme svět PDF Tisk Email
Středa, 06 Listopad 2019 10:19